http://alexbard.livejournal.com/ ([identity profile] alexbard.livejournal.com) wrote in [personal profile] shtunda 2011-02-25 12:42 am (UTC)

Ну якщо казати про внутрішній комфорт - то мені насправді й в Україні доволі непогано. Але просто вже втомився, коли зовнішні умови несприятливі будують. Врешті й 40 відсотків сумарного податку теж можна потягти, але...
По-перше, доведеться ще додатково обмежити свої витрати. В умовах, коли економіку хочуть розвивати, це призведе насправді до гальмування розвитку економіки.
По-друге... З одного боку начебто й не заздрю, але іноді виникають питання. Цього тижня робив обстеження тепловізором "дачних хатинок" двох скромних працівників ДАЇ... Я так підозрюю, що доходи, з яких їх було побудовано, податками не обкладаються, бо в них явно оподатковуваної частини на все це не вистачить.
В той же час я такої хатинки собі дозволити не можу. Хоча в мене оподатковувана частина й вища начебто...
От і виникають питання. Бо дечого в цій ситуації не розумію. Бо так звані "слугі народа" живуть краще за тих, кому слугують :).
А щодо тієї супречки із колишнім френдом - так тут та сама стара суперечка, що було першим, яйця чи курка. Або, що треба зробити спершу: сплатити податки, або щоб держава виконувала свої функції. Або, аналогічно, який закон треба виконувати, той що на папері написаний, чи той, що не написаний.
Для себе я дав такі відповіді, що якщо держава буде виконувати свої функції, то й податки сплачувати будуть.
Потім, у нас зараз просто відверта війна з "оптимізаторами", хоча як я подивлюся, в усьому світі війна не з тими, хто оптимізує податки, а з тими, хто їх взагалі сплачувати не хоче. Тож знову все з ніг на голову ставлять. Як раз оптимізувати податки - це справа добра. Бо й державу не обділиш, і свого не втратиш.
Щодо законів. Якщо закони не працюють - їх треба змінювати. Врешті писані закони люди самі встановлюють.
Якось так.
Ті країни, де такі достатньо природні речі закладені у функціонування державного апарату, мають змогу розвиватися й адекватно реагувати на зміни в світі.
Ті, де цим нехтують - будуть як Україна, що чіпляється за якісь старі міфи, й де ніхто, навіть на нижчих щаблях, не хоче брати жодної відповідальності за прийняття рішення. Навіть якщо законом прописано, що якась особа має його прийняти.
Але то вже так, теж філософія пішла.

Post a comment in response:

This account has disabled anonymous posting.
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting